هوا شناسی
آرشیو اخبار
گالری تصاویر
فدراسیون
کردستان

  روز جهانی کوهستان و جشنواره کوه نوشته ها برگزار شد


بیستم آذر ماه مصادف با یازدهم دسامبر میلادی «روز جهانی کوهستان» بود، از این سو انجمن کوه نوردان ایران با همکاری فدراسیون کوه نوردی و صعود های ورزشی این فرصت را غینمت شمرده و ضمن ترتیب دادن مراسمی در این خصوص نخستین جشنواره ی کوه نوشته ها را در خلال آن برگزار کرد و از آثار ارسالی جشنواره تقدیر و به بهترین آن ها تندیس و لوح تقدیر اهدا نمود.
این مراسم در ساعت 17.10 با اجرای "عباس محمدی" و با خیر مقدم به میهمانان آغاز به کار کرد.
در این مراسم سخنرانانی چون "عبدالله اشتری" مدیر انجمن محیط زیست با ارائه پاورپوینتی به توضیح وضعیت اقلیمی کشور پرداخت،سپس پیام "رضا زارعی" رییس فدراسیون کوه نوردی به مناسبت برپایی این جشنواره توسط "حسین رضایی" رییس روابط عمومی فدراسیون کوه نوردی قرائت شد.
آقا «سرج ناکوزی» نماینده فائو در کشورمان سخنران بعدی بود که متن خود را به انگلیسی ارائه که ترجمه ی آن قبلا در اختیار برخی میهمانان و خبرنگاران قرار داده شده بود اما در خلال صحبت های ایشان ترجمه زنده نیز ارائه گردید. کلیات این سخنرانی حول محور اهمیت و صیانت از کوهستان بود.
همچنین آقای "داود محمدی فر" و "محمد درویش " از فعالان محیط زیست و مدیر کل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست دیگر سخنرانان مراسم بودند که آقای دوریش در خلال سخنرانی خود به ذکر تهدیدات جدی که محیط زیست ما را در بر گرفته پرداخت و برای حل آن مشارکت مردمی و کوه نوردان را به یاری طلبید.
در خاتمه هیات داوران کتاب ها و مقالات برگزیده را به شرح زیر اعلام نمود:
تندیس جشنواره تعلق گرفت به؛
رحیم دانایی،مصطفی صلاحی،پرویز مشهدی و افشین یوسفی
نویسندگان زیر نیز لوح تقدیر دریافت کردند:
محمود و جواد حمیدی مولفان کتاب کوهستان
یادداشت های برگزیده متعلق بود به؛
اسماعیل سرخ ،غزال حشمت منش و لیلا صالحی
و یادداشتهای قابل تقدیر
اختر شاندیز، حسن انداجه و کاظم کیوان پور

 

منبع: کوه نامه

پی نوشت: تشکر لازمه را ابتدا از انجمن کوهنوردان ایران، بنیاد محمدی فر و فدراسیون کوه نوردی و صعود های ورزشی دارم که فرصتی را جهت تحقیق در خصوص مسائل زیست محیطی و کوهستان در اختیار علاقمندان به کارهای تحقیقی قرار داد. در ضمن قدر دان زحمات هیئت داوران جهت مطالعه کوه نوشته ها و انتخاب برگزیدگان این جشنواره هستم.   


برچسب‌ها: جشنواره کوه نوشته ها, روز جهانی کوهستان   نام   

 ایمیل     

متن