هوا شناسی
آرشیو اخبار
گالری تصاویر
فدراسیون
کردستان

  مسعود زینالی نفر دوازدهم مسایقات جام جهانی یخ نوردی کره


مسعود زینالی نفر دوازدهم مسایقات جام جهانی یخ نوردی کره

 

مرحله دوم رقابت های جام جهانی رشته یخ نوردی که از روز گذشته نهم ژانویه در کشور کره جنوبی ، شهر چئونگ سانگ با ثبت نام ، جلسه فنی ، مراسم افتتاحیه و صرف شام آغاز شده بود امروز در مرحله مقدماتی و نیمه نهایی در رشته لید (بخش زنان و مردان) برگزار گردید و راه یافتگان به مرحله نهایی معرفی شدند.

هان ناری سانگ 22 ساله ،ستاره جدید صعودهای میکس کشور کره جنوبی با عملکرد کاملن مسلط خود ثابت کرد که چرا در روز اول رقابت های یخ نوردی جام جهانی روی دیواره لید ، تنها ورزشکاری بوده که مسیر را تاپ کرده و به مرحله نهایی که فردا یکشنبه برگزار خواهد شد به مبارزه خواهد پرداخت. لحظاتی پیش آه از نهاد هموطنان او بر آمد که در ناباوری شاهد سقوط وون سیون یکی از بهترین بانوان یخ نورد کشور کره بودند که از مرحله نهایی بازماند.

ناکامی های دیگری نیز رخ داد:

یخ نورد کانادایی ناتان کوتچر که در مرحله مقدماتی قوی ظاهر شده بود ، موفق به عبور از دیواره یخی نشد ، همچنین آلکسی تومیلف یخ نورد معروف روسی که درمرحله مقدماتی سوم شده بود با سقوط غیرمنتظره خود از مرحله نهایی بازماند با این حال برادر او ماکسیم بی هیچ مشکلی همراه با هیونگ پارک و ولنتین سیپاوین از اکراین که تنها تاپ کنندگان مسیر بودند، جایگاه خود را برای صعود به مرحله نهایی حفظ کردند.

لحظات خوشایندی هم وجود داشت :

سایت UIAA در ادامه نوشت : مسعود زینالی اولین یخ نورد ایرانی شناخته شد که در رقابت های جام جهانی به مرحله نیمه نهایی رسید. (زینالی با رتبه 12 از میان 19 شرکت کننده از مرحله نهایی بازماند)   

توضیح گل کوه :

*  با بررسی نتایج متوجه شدیم که  دیگر شرکت کننده از ایران در بخش زنان زهره عبدالله خانینیز به مرحله نیمه نهایی راه یافته و در این مرحله از میان 19 شرکت کننده نفر هجدهم شده و از راهیابی به مرحله نهایی بازمانده)*

و در بخش زنان  کورالی ژاری از فرانسه با اولین حضور خود در رقابت های جام جهانی مقام چهارم را کسب کرد و به مرحله نهایی راه یافت و نشان داد کسی است که نگاه ها را به خود متوجه ساخته . امیرمک اسویگن نماینده کشور ایرلند نیز به مرحله نهایی راه یافت .

چئونگ سانگ محل برگزاری رقابت های جام جهانی پنج ساعت تا سئول فاصله دارد، این شهر در استان شمالی گیونگ سانگ واقع شده و یکی از مراکز پیشرو کشور کره جنوبی در ورزش های زمستانی محسوب می شود. رقابت های این مرحله تا فردا یکشنبه 11 ژانویه با پخش مستقیم مسابقات رشته سرعت که مرحله مقدماتی آن ساعت 9 صبح به وقت محلی آغاز می شود ، ادامه خواهد داشت و در پایان همین روز مرحله نهایی هر دو رشته لید و سرعت برگزار خواهد شد.

ورزشکارانی که به مرحله نهایی راه یافتند :

بخش زنان

بخش مردان

1- هاناری سانگ – کره جنوبی

2- اکاترینا ولاسوا – روسیه

3- میانگ هی لی – کره جنوبی

4- کورالی ژاری – فرانسه

5- نادزها گالیاموا – روسیه

6- امیرمک اسویگن – ایرلند

7- ناتالیا کولیکوا – روسیه

8- لیودمیلا بادالیان - روسیه

1-ماکسیم تومیلف – روسیه

2- هیونگ پارک – کره جنوبی

3- ولنتین سایپاوین – اکراین

4- نیکلای کوزفلف – روسیه

5- یانگهی وون – کره جنوبی

6- جانگهی هان – کره جنوبی

7- آلکس دنجین – روسیه

8- جانزاسوبیک - اسلوونی

 

UIAA

متن خبر از: گل کوه

ارسال شده توسط . farid.bayzidnezhad.-یکشنبه 21 دی ماه1393- ساعت 11.35


   نام   

 ایمیل     

متن