هوا شناسی
آرشیو اخبار
گالری تصاویر
فدراسیون
کردستان

  رییس هیات کوهنوردی استان کردستان استعفا کرد


به دلیل حدف ورزشکاران کردستانی از اردوی تیم ملی
رییس هیات کوهنوردی استان کردستان استعفا کرد

'مصطفی باغبانیان' رییس هیات کوهنوردی استان کردستان از سمت خود به دلیل حدف ورزشکاران کردستانی از اردوی تیم ملی استعفا داد.
 

به گزارش کردپرس به نقل از مهر؛ به دنبال حذف نام سه ورزشکار کردستانی از اردوی تیم ملی کوهنوردی کشور، مصطفی باغبانیان رئیس هیات کوهنوردی استان در اعتراض به این حرکت فدراسیون از سمت خود استعفا داد.

در متن استعفا رئیس هیئت کوهنوردی کردستان آمده است: از آنجایی که در طول مدت تصدی و افتخار خدمتگذاری بعنوان رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان کردستان همواره با تحمل هر نوع فشارهای مضاعف کاری و تراکم اشتغالات اجرایی و دانشگاهی، برای اصرار و استمرار به انجام وظیفه و ارائه خدمت در عنوان یاد شده، عقلانیت خویش را به نتیجه بخش بودن فعالیتها متقاعد ساخته و به حداقلی از میزان اثر گذاری شادمان و امیدوار بودم.

در ادامه این متن امده است: اکنون که به موازات همه انواع کاستی ها و ناسازگازی هایی که از وجوه مادی شامل کمبودهای اعتباری و ریالی تا عرصه لطمات روحی و روانی را با درک اسف انگیز اعمال همه تبعیض های آشکار و نهان در حق جامعه ورزشی این خطه از میهن اسلامی در بر می گرفت و در تازه ترین نمونه این نوع محرومیت های ناعادلانه و عملکرد ناصواب، شاهد حذف و خط زدن نام فرزندان شایسته و توانمند از جوانان ورزشکار برگزیده این رشته برای عضویت در ترکیب تیم ملی از اردوی انتخابی و آمادگی به اسامی آقایان: آرش امام جمعه و پوریا خدری از سقز و محمد سجادی از سنندج بوده ام، بر خود وظیفه می دانم تا به مثابه دینی در قبال مردم مسلمان و شریف این استان و جوانان پهلوان صفت آن و به تأسی از فرمایشات گهربار مقام معظم رهبری در جمع مردم قهرمان پرور استان کرمانشاه فرمودند :'مردم از کمبود ها ناراحت نیستند بلکه از تبعیضها ناراحت هستند'؛ حال که برای احقاق حق ضایع شده کاری از دستم بر نمی آید لااقل برای اجتناب از بعهده گرفتن سهمی از امحای حق و پرهیز از شائبه مشارکت در اجرای امری ناصواب، با طرح تقاضای استعفاء، از محضر جنابعالی تقاضای موافقت با این امر داشته باشم.

رئیس هیات کوهنوردی استان کردستان در بخش پایانی استعفا خود آورده است: امید که این تقاضا، زنگ هشداری باشد برای ممانعت از ادامه این روند زیانبار و نقطه آغازی برای اصلاح سیاست های حاکم بر آن مجموعه در راستای استفاده از همه ظرفیت های بالقوه موجود در مسیر کسب افتخار و احراز عناوین ورزشی در میادین ملی و بین المللی برای همه جوانان شایسته در گستره یکپارچه میهن اسلامی، بدور از اعمال هر گونه اغراض فرصت سوز.

مصطفی باغبانیان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تائید این موضوع بیان کرد: بعد از حذف نام ورزشکاران کردستانی از اردوی تیم ملی که به ناحق صورت گرفت پیگیری های متعددی صورت گرفت که بعد از اینکه جواب قانع کننده ای دریافت نکردم از سمت رئیس هیئت استعفا دادم.

وی افزود: انتظار می رود که حداقل این حرکت و اقدام باعث شود تا حقوق ضایع شده ورزشکاران کردستانی از سوی مسئولان مورد توجه و پیگیری های جدی تری قرار گیرد.

کوهنوردان کردستانی حذف شده از اردوی تیم ملی کشورمان، صابقه صعودهای متعدد بین المللی را به صورت گروهی و انفرادی دارند و سال گذشته با حمایت مسئولان استان به چندین قله مرتفع جهانی صعود کردند

ارسال شده توسط . farid.bayzidnezhad. سه شنبه 7بهمن ماه 1393- ساعت 11.55

.

 


   نام   

 ایمیل     

متن