هوا شناسی
آرشیو اخبار
گالری تصاویر
فدراسیون
کردستان

  پر افتخار ترین یخ نورد ایران:برای شرکت در رقابت های بین المللی پول قرض کردم


 

پرافتخارترين يخنورد ايران: برای حضور در رقابت های بين المللی پول قرض کردم

سرویس  ورزشي :­ نهادهاي ورزشي و ساير پرافتخارترین یخ نورد ایران می گوید براری حضور در بسياری از رقابت های بين المللی هزینه های زیادی را متحمل می شود و حتی چندی پيش برای حضور در رقابت های کره جنوبی مجبور به قرض کردن پول شده است. به گزارش ایسنا،مسعود زینالی  با اشاره به حضورش در مسابقه های جهانی یخ نوردی کره جنوبی اظهار کرد: حضور موفقی در مسابقه های بين المللی کره داشتم و برای نخستين بار توانستم به مرحله نيمه نهایی راه پيدا کنم و حتی تا فينال نيز می توانستم پيش بروم.

او اضافه کرد: در مرحله مقدماتی بهترین رتبه خودم را به دست آوردم و تا مرحله نيمه نهایی پيش رفتم. البته با بدشانسی نتوانستم به مرحله فينال بروم و اگر تمرین های بيشتری داشتم می توانستم نتيجه بهتری را کسب کنم. این یخ نورد با بيان اینکه حضور در مسابقه های مختلف می تواند سبب پيشرفت او شود٬ گفت: هرچه بيشتر در مسابقه های بين المللی حضور پيدا کنم و در اردوهای بيشتری حضور داشته باشم٬ می توانم در رویدادهای بين المللی عملکرد بهتری داشته باشم. زینالی اضافه کرد: قرار بود در مسابقه های جهانی سوئيس حضور پيدا کنم که به علت برخی از مسائل از جمله اقدام دیرهنگام فدراسيون برای گرفتن روادید٬ این سفر لغو شد و نتوانستم در این مسابقه حضور پيدا کنم.

این یخ نورد با بيان اینکه عدم حضورم در رقابت های بين المللی باعث از دست رفتن انگيزه ام می شود٬ گفت: اگر در مسابقه های مختلف حضور پيدا نکنم و تجربه حضور در رقابت های سطح اول جهانی را نداشته باشم٬ انگيزه ام از بين می رود. او همچنين به نبود یک دیواره یخی در سطح استاندارد جهانی در ایران اشاره کرد و گفت: نبود یک دیواره یخی در کلاس رقابت های بين المللی در ایران هم از جمله مشکلات یخ نوردان در ایران است. من بيشتر تمرین هایم را در یک دیواره کوچک 40 متری که در پارکينگی درست کرده ام انجام می دهم و هر ماه مبلغی را برای اجاره آنجا پرداخت می کنم.

زینالی اضافه کرد: من برای حضور در رقابت های بين المللی مجبور به قرض کردن پول شدمايسنا ­ پرافتخارترين يخنورد ايران: برای حضور در رقابت های بين المللی پول قرض کردم  و با اینکه رتبه خوبی را به دست آوردم هيچ کس از من استقبال و حمایت نکرد. این یخ نورد به نداشتن اردوهای آماده سازی نيز اشاره کرد و گفت: اگر شرایطی مهيا شود که بتوانم در اردوهای تدارکاتی و آماده سازی حضور پيدا کنم٬ می توانم تا دو سال دیگر حتی بر روی سکوی مدال بروم. من بارها از فدراسيون خواسته ام که برای آماده سازی من را به روسيه اعزام کنند تا علاوه بر پيگيری تمرین ها٬ بتوانم از تجربه روس ها نيز استفاده کنم. حضورم در رقابت های مختلف هزینه بر است و برای حضور در هر رقابتی باید هزینه های زیادی را متحمل شوم. من با مشکل ترین شرایط تمرین می کنم و با همه مشکلات عازم رقابت های مختلف می شوم٬ اما با این وجود تلاش می کنم بهترین نتيجه را به دست آورم. 

منابع : کوه نامه

ارسال شده توسط . farid.bayzidnezhad. سه شنبه 14 بهمن ماه 1393- ساعت 11.07

    نام   

 ایمیل     

متن