هوا شناسی
آرشیو اخبار
گالری تصاویر
فدراسیون
کردستان

  کشف گياهي در ارتفاعات «هيماليا»؛ درمان«بيماري ارتفاع»، محافظ در برابر تشعشعات راديواکتيو!


متخصصان هندي از کشف نوعي گياه دارويي در هيماليا خبر دادند که مي‌تواند سيستم ايمني را تنظيم و در برابر تشعشعات راديواکتيو از بدن محافظت کند.

 «Rhodiola‌» گياه دارويي که در شرايط جغرافيايي مرتفع و سرد هيماليا وجود دارد از ويژگي‌ها و خواص اعجاب‌آوري برخوردار است. به گفته متخصصان هندي، برگ‌هاي اين گياه به عنوان سبزي مورد استفاده افراد محلي بوده هرچند ارزش‌هاي دارويي اين گياه در حال بررسي‌هاي بيشتر است.

بنابراين گزارش، اين گياه داراي خواص تقويت‌کننده سيستم ايمني، خاصيت سازگاري با شرايط جوي سخت و قابليت حفاظت در برابر پرتوهاي راديواکتيو را دارد چرا که حاوي ترکيب‌هاي متابوليتي و فيتواکتيو است. همچنين گياه Rhodiola در بخش‌هاي ديگر جهان و کشورهايي همچون آمريکا و چين مشاهده شده است. اين گياه در طب سنتي چين براي درمان بيماري ارتفاع کاربرد دارد و در مغولستان براي درمان سرطان و سل تجويز مي‌شود. متخصصان روسي نيز تاثيرات اين گياه را روي ورزشکاران و فضانوردان مطالعه کرده‌اند.

 از ديگر خواص دارويي اين گياه که در بررسي‌هاي انجام شده به دست آمده تاثيرات ضد پيري،‌ ترميم و بازساي بافت‌هاي بدن، حفاظت از اعصاب در مواقع کمبود اکسيژن و بهبود قدرت شناختي است.

 


منبع: خبرگزاری آریا

ارسال شده توسط . farid.bayzidnezhad.   چهارشنبه 13 اسفند ماه 1393- ساعت 11.12


   نام   

 ایمیل     

متن