هوا شناسی
آرشیو اخبار
گالری تصاویر
فدراسیون
کردستان

  هر 15 گردشگر آلمانی پیدا شدند/هیچ اطلاعی از ورود این گردشگران در منطقه داده نشده بود!


هیچ اطلاعی از ورود این گردشگران در منطقه
به مسئولان بخش و دفتر کوه‌نوردی داده نشده بود!

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان آمل، گفت: هر 15 گردشگر آلمانی و سه راهنما و راننده ایرانی که روز دوشنبه در راه صعود به ارتفاعات قله دماوند گرفتار برف وکولاک شدید شده بودند، با تلاش سه گروه امدادی جمعیت هلال احمر آمل نجات یافتند.

«جمشید نیکزاد» دوشنبه شب به خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد گردشگر آلمانی به همراه دو راهنما و راننده ایرانی روز دوشنبه در قالب تور «آسمان گشت» از تهران به قصد صعود زمستانه قله دماوند در عصر دوشنبه وارد روستای ییلاقی آبگرم و شهر رینه لاریجان آمل شده بودند.

وی افزود: غروب دوشنبه براساس اطلاع به مرکز پیام هلال احمرآمل، مفقود شدن اعضای این گروه توسط لیدرهای ایرانی گزارش و درخواست کمک کردند که پس از دریافت پیام دو اکیپ امدادی جمعیت هلال احمر آمل با تجهیزات کامل امدادرسانی از پایگاه های جاده ای «گزنک» و «پلور» به ارتفاعات قله دماوند اعزام شدند.

«نیکزاد» اضافه کرد: به علت سردی هوا همراه با بارش برف و تاریکی شب، کار امداد و شناسایی کمی مشکل بود اما تلاش‌های زیاد تیم‌های امدادی جمعیت هلال احمر آمل پس از حدود 8 ساعت، اعضای این تورگردشگری با سلامت کامل پیدا شدند.

وی ادامه داد: در زمانی که اعضای این گروه وارد شهر «رینه» لاریجان آمل شده بودند، متاسفانه هیچ اطلاعی به مسئولان بخش و یا دفتر کوه‌نوردی منطقه داده نشد و به صورت اختیاری اقدام به صعود کردند که این مشکل برای آن‌ها پیش آمد.

این گروه شامل 9 زن و 6 مرد در قالب گردشگر از کشور آلمان به همراه دو نفر از راهنما و راننده و یک فرد بومی منطقه، روز دوشنبه از شهر رینه لاریجان آمل قصد صعود به قله دماوند را داشتند که به علت شرایط بد هوایی مسیراصلی صعود به قله را گم کردند.

 

منبع: کوه نوشت

ارسال شده توسط . farid.bayzidnezhad.   چهارشنبه  20 اسفند ماه 1393- ساعت 13.43


   نام   

 ایمیل     

متن