هوا شناسی
آرشیو اخبار
گالری تصاویر
فدراسیون
کردستان

  بررسی کتاب راهنمای سنگ نوردی دیواره پل خواب


کوه نامه- دیدگاه: کتاب «راهنمای سنگ نوردی  دیواره پل» خواب که توسط «حسن گرامی» و «حمید شفقی» گردآوری و نگارش شده  روز دوشنبه 18 اسفند ماه رونمایی  شد.

این کتاب با حمایت شرکت «کوه ویسی» منتشر شده که جای تقدیر و تشکر دارد .

 این کتاب به صورت مصور و رنگی در 115 صفحه از سوی نشر «خیزش نو» در شمارگان 2200 جلد و با قیمت 18000 تومان منتشر شده است.

یک نسخه از این کتاب از سوی آقای  حمید شفقی  در حاشیه مراسم رونمایی به کوه نامه اهدا شد و ما را براین داشت تا بررسی اجمالی بر این کتاب داشته باشیم.

هنگامی که این کتاب را در دست می گیریم طرح زیبای روی جلد و تصویر انتخاب شده جلب توجه می کند. در داخل کتاب تصاویر و چاب رنگی نیز کیفیت و زیبایی کتاب را بسیار بالا برده است.

 

فهرست کتاب بر پایه ترتیب مسیر ها بوده  و نام هر مسیر ، و درجه سختی صعود آنها نیز ذکر شده است که می تواند مورد استفاده تمام سنگ نوردان در هر سطحی قرار بگیرد.

مورد جالب دیگر توضیحات کوتاه و مفید درباره تاریخچه و نحوه صعود و گشایش دهندگان مسیر بوده که موجب  زنده نگه داشتن نام و یاد یاد افرادی  است که این مسیر ها را گشایش کرده اند .

نکته قوت دیگر کتاب دو زبانه بودن آن است که می تواند مورد استفاده سنگ نوردان خارجی هم قرار گیرد. در تهیه کتاب افراد زیادی یاری رسان بوده اند که اسامی این افراد در مقدمه کتاب که توسط حسن گرامی نگاشته شده ذکر شده است.

در خاتمه به همه سنگ نوردان کشور توصیه می شود که این کتاب را تهیه و مطالعه کنند.

امیدواریم  راهنما های مشابه دیگردی برای بقیه مناطق سنگ نوردی تهیه و منتشر شود.

 

منبع : کوه نامه

ارسال شده توسط . farid.bayzidnezhad.   پنجشنبه  21 اسفند ماه 1393- ساعت 08.35


   نام   

 ایمیل     

متن