هوا شناسی
آرشیو اخبار
گالری تصاویر
فدراسیون
کردستان

  آخرین خبر از تیم تسارانورو


 

ستون عظیم کارامبونی

 تیم سه نفره دیواره نوردان کشورمان : حسن گرامی ، حمید شفقی و فرشاد میجوجی از روز شنبه 8 فروردین وارد ماداگاسکار شده اند تا روی توده تسارانورو، تلاشی برای گشایش مسیر داشته باشند.

 پنج شنبه ساعت19/30 به وقت تهران و 18/10 به وقت ماداگاسکار با کمپ کاتا ارتباط تلفنی برقرار شد و گفتگوی کوتاهی با آقای حسن گرامی در باره پیشرفت کار این تیم صورت گرفت. هنگام گفتگو آقایان شفقی و میجوجی روی دیواره در حال تلاش بودند. فاصله بین کمپ تا دیواره چیزی حدود 5 تا 6 ساعت است. هنوز تیم ایران به اینترنت دسترسی ندارد اما با مکاتبه ای که از ایران با مدیر کمپ کاتا انجام گرفت اعلام شد که به مدت 2 روز شبکه تلما در این کمپ برقرار است و تیم ایران با پرداخت هزینه ای کم می تواند از امکانات این شبکه برای ارسال تصاویر و گزارشات خود به ایران استفاده کند و این اطلاعات دراختیار آقای گرامی قرار داده شد .

 به گفته ایشان تیم ایران روی دیواره کارامبونی به ارتفاع 500 متر در حال تلاش است.  بخشی از ثابت گذاری مسیر انجام شده ، دیواره  یکپارچه و بدون شکاف می باشد و به همین دلیل پیشروی به کندی صورت می گیرد، فردا روز استراحت تیم است و پس از آن روی دیواره بیواک خواهند کرد تا کار گشایش را به اتمام برسانند. آقای گرامی به موفقیت تیم بسیار امیدوار است و در نهایت در سه یا چهار روز آینده نتیجه تلاش آنها مشخص خواهد شد.

توده تسارانورو نخستین بار توسط دی تیلور و تونی هاوارد در سال 1981 کشف شد اما اولین مسیر آن Rain Boto توسط کورت آلبرت و برنت آرنولد در سال 1995 صعود شد. این توده به کارامبونی به ارتفاع 500 متر و تسارانوروبه،  به ارتفاع 800 متر تقسیم می شود. ستون یکپارچه ، باشکوه و سبز رنگ کارامبونی با مسیر Tough Enough/ F8c آدام اوندرا معروف است و به عبارتی دشوارترین بخش توده تسارانورو می باشد.  

کاتا کمپ

منبع: کوه نامه

کانون کوه نوردان کردستان آرزوی موفقیت برای این عزیزان دارد.

ارسال شده توسط . farid.bayzidnezhad.   شنبه 15 فروردین ماه 1394- ساعت 11.15


   نام   

 ایمیل     

متن