هوا شناسی
آرشیو اخبار
گالری تصاویر
فدراسیون
کردستان

   کوه «سبلان» پرچم زنی شد؛ پس از سه سال وقفه


پس از سه سال وقفه و در گرامی‌داشت یاد «مرحوم موسوی» پیش‌کسوت کوه‌نوردی استان به همت جمعی از کوه‌نوردان اردبیلی کوه «سبلان» پرچم زنی شد.

پرچم زنی کوه «سبلان» سال‌ها توسط هیئت کوه‌نوردی استان اردبیل در زمان حضور مرحوم «سید محمود موسوی» در این هیئت انجام می‌شد که پس از درگذشت وی در سال 91 دیگر به طور جدی مورد توجه قرار نگرفت.

پس از سه سال وقفه «سید علی موسوی» فرزند مرحوم «موسوی» با همراهی جمعی از کوه‌نوردان اردبیلی از جمله امیر جلیلی، نیما شاه محمدی، آیدین خان محمدیان و با همکاری انجمن رفتگران طبیعت استان اردبیل به طور شخصی و خودجوش 50 پرچم فلزی جدید را در کوه سبلان نصب کردند.

«سید علی موسوی» در این رابطه گفت: پرچم زنی مسیر امری مهم در راستی تعیین صحیح مسیر و کاهش خطرات کوهستان است که در گذشته توسط مرحوم «موسوی» در کوه سبلان انجام می‌شد و در حال حاضر نسل جدید کوه‌نوردی استان انجام این مهم را به انجام رساندند.

«الیار عاصمی زاده» مسئول انجمن رفتگران طبیعت استان اردبیل نیز گفت: پرچم زنی کوه سبلان با گرامیداشت یاد پیشکسوت کوه‌نوردی استان اردبیل پس از وقفه ای سه ساله از سر گرفته شد.

«صادق پناهی» فعال محیط زیست ضمن تمجید از نسل جدید کوه‌نوردان اردبیلی در ادامه راه پیشکسوتان این عرصه همراهی ورزشکاران و فعالان محیط زیست را به فال نیک گرفت و ابراز امیدواری کرد در نتیجه این اقدامات شاهد روزهای خوبی برای محیط زیست استان اردبیل باشیم.

منبع : ایرنا

کانون کوه نوردان کردستان
 
ارسال شده توسط . farid.bayzidnezhad . دوشنبه  12 مردادماه 1394- ساعت 19.45

 

    نام   

 ایمیل     

متن