هوا شناسی
آرشیو اخبار
گالری تصاویر
فدراسیون
کردستان

  ۹ اپلیکیشن موثر در کاهش وزن


گوشی های هوشمند و تبلت ها مقدار قابل ملاحظه ای از اطلاعات را از طریق ارتباط سیگنال تلفن همراه و وای فای به کل جهان می فرستند. بسیاری از کارآفرینان که در حوزه ی سلامتی فعالیت می کنند از این قدرت استفاده می کنند تا به مردم برای سالم تر زندگی کردن کمک کنند. با توجه به بررسی ها تعداد اپلیکیشن هایی که برای سلامتی طراحی شده اند به ۴۰۰۰۰ عدد می رسد.

برای افرادی که می خواهند سبک زندگی و وزن خودشان را مدیریت کنند اپلیکیشن ها خوب می باشند  ولی نیازمند دو مورد از جانب کاربر است:

  • داشتن انگیزه برای بوجود آمدن تغییر
  • استفاده ی کافی از اپلیکیشن تا تاثیر دلخواه صورت بگیرد

 

بهترین اپلیکیشن ها برای کاهش وزن

اگر پایین آوردن وزنتان یکی از کارهایی ست که مدت زیادی به آن فکر می کنید و یا فقط تصمیم دارید که سالم تر غذا بخورید لیستی از بهترین اپلیکیشن ها برای شما انتخاب شده است:

MyFitnessPal

 

این اپلیکیشن مجانی است و کالری غذاهای شما را شمارش می کند و حاوی ۴ میلیون غذای مختلف است. وقتی برنامه را نصب می کنید ابتدا باید یک سری اطلاعات در مورد خودتان وارد کنید از جمله: تاریخ تولد، قد و وزن، وزن ایده آل برای شما و اینکه قصد دارید در هر هفته چند کیلو وزن کم کنید.

سپس اپلیکیشن برای شما یک برنامه تنظیم می کند و تعیین می کند که باید چقدر کالری مصرف کنید. این عدد بالای صفحه ی یادداشت ها یعنی جایی که باید غذاهایی که استفاده کرده اید، فعالیت های بدنی و مصرف آب را اضافه کنید نمایش داده می شود. همانطور که به اضافه کردن این اطلاعات می پردازید کالری غذاها از کالری کل روزانه ی شما کم می کند و انجام حرکات ورزشی به کالری کل اضافه می کند.

MyFitnessPal برای کسانی که مایل نیستند بصورت ماهانه برای اپلیکیشن هایی مانند Weight Watchers و Slimming World هزینه کنند برنامه ی خوبی به شمار می رود. همچنین برای کسانی که در رژیم غذایی به سر می برند و باید تعداد کالری غذاها را بشمارند هم کاربردی است. قابل استفاده روی سیستم عامل های iOS، Android و Windows Phone.

 

Diet Assistant – Weight Loss

اپلیکیشن مجانی دیگری که با توجه به رژیم غذایی خاصی که دارید غذاهای متفاوتی به شما پیشنهاد می دهد. به عنوان مثال رژیم گیاهخواری، ماهی خواری، یا رژیم پر پروتئین. مانند اپلیکیشن MyFitnessPal باید اطلاعاتی در مورد خودتان وارد کنید از جمله وزن دلخواهتان سپس اپلیکیشن Diet Assistant شما را برای رسیدن به هدف راهنمایی می کند.

بر اساس رژیم غذایی منتخب شما لیست خریدی در اختیار شما قرار می گیرد همچنین خواص مواد غذایی، یادآوری کننده برای وارد کردن غذاهایی که مصرف کردید و آخرین باری که خودتان را وزن کردید، محاسبه کننده ی BMI و نمودار وزن برای اینکه بتوانید روندی که طی کردید را ببینید. قابل استفاده روی سیستم عامل های iOS و Android.

 

Diet Point – Weight Loss

این اپلیکیشن شامل ۱۳۰ برنامه ی رژیمی است تا برای کاهش وزن هیچ جای شک و شبهه ای باقی نگذارد. مانند برنامه ی Diet Assistant برای هر برنامه لیست خرید در نظر گرفته شده و برنامه به شما زمان صرف وعده های غذایی را یادآوری می کند. این اپلیکیشن برای بهبود برنامه ی کاهش وزن شامل ۵۰۰ توصیه ی مختلف است همچنین به شما می گوید که در پایان هر برنامه می توانید تا چه اندازه وزن کم کنید. پس می توانید با هدفی که در ذهن دارید مناسب ترین رژیم غذایی را انتخاب کنید.

محاسبه کننده ی BMI در برنامه جا داده شده تا ببینید وزن شما با توجه به قدتان در وضعیت مناسبی قرار گرفته یا خیر. همچنین قسمتی برای ثبت وزن در نظر گرفته شده. قابل استفاده روی سیستم عامل های iOS و Android.

 

MyDietCoach

این اپلیکیشن در نسخه ی رایگان شامل امکانات مختلفی است شامل یادآوری، عکس های انگیزشی و راهنمایی هایی برای افزایش پشتکار. در نسخه ی پیشرفته دو ویژگی دیگر هم اضافه شده از جمله دکمه ی حمله به غذا و نمودار وزن.

به علاوه بخش یادداشت، شمارشگر کالری و محاسبه کننده ی BMI هم قرار گرفته ولی این اپلیکیشن عمدتا روی قسمت های انگیزشی و محرکی خود تمرکز می کند همچنین موقعیتی بوجود آورده تا آواتار نمایش داده شده در برنامه را عینا شبیه خودتان کنید.

می توانید برای نوشیدن آب و آماده کردن سبزیجات بخش یادآوری را فعال کنید یا چالش مورد نظر را با اشاره ی یک دکمه انتخاب کنید، سپس اپلیکیشن توصیه ها و عکس های انگیزه بخش مرتبط در اختیار شما قرار می دهد. قابل استفاده روی سیستم عامل هاب iOS و Android.

 

Nutrino

این اپلیکیشن به جای اینکه تنها لیستی از غذاهایی که مصرف می کنید را نگه دارد به این سوال همیشگی “باید چه غذایی انتخاب کنیم؟” بر اساس خصوصیات پزشکی، اهدافی که دارید و اولویت های شما در آشپزی پاسخ می دهد.

می توانید با استفاده از این اپلیکیشن وعده غذایی بعدیتان را برنامه ریزی کنید و یا می توانید غذایی که در لیست غذاهای اپلیکیشن وجود ندارد را انتخاب کنید و نوترینو آن را برای شما بررسی می کند. یک مربی سلامتی شما را راهنمایی می کند همچنین می توانید با استفاده از این اپلیکیشن از جدید ترین تحقیقات مربوط به موادغذایی مطلع باشید. نوترینو خلاصه ای از غذاهایی که مصرف کرده اید را همراه با تغییرات وزن شما به Health App انتقال می دهد. قابل استفاده روی سیستم عامل iOS.

 

The Complete 5:2 Diet

رژیم ۵ به دو به شما پیشنهاد می کند که پنج روز در هفته هر غذایی که مایل هستید میل کنید (برای زنان تا ۲۰۰۰ کالری و برای مردان تا ۲۵۰۰ کالری) و در دو روز دیگر هفته کالری کمتری مصرف کنید (برای زنان ۵۰۰ کالری و برای مردان ۶۰۰ کالری). اپلیکیشن های زیادی بر اساس تکنیک این رژیم غذایی طراحی شده اند ولی این اپلیکیشن یک برنامه ی غذایی ۴ هفته ای در اختیار شما قرار می دهد همچنین یک برنامه ی ورزشی ترتیب می دهد و تمام کالری های مصرفی و کالری های سوزانده شده از طریق فعالیت های ورزشی را ثبت می کند.

اپلیکیشن حاوی بیش از ۱۴۰ دستور غذایی است و برای روزهایی که باید کالری کمی مصرف کنید می توانید بین ۶ غذا یک گزینه را انتخاب کنید. همچنین برنامه های ورزشی با ویدئو همراه هستند تا مطمئن شوید که تمام حرکات را به درستی انجام می دهید. این اپلیکیشن شامل شمارنده ی کالری، BMI، BMR است ولی به شما اجازه نمی دهد حرکات ورزشی جدید به آن اضافه کنید. قابل استفاده روی سیستم عامل های iOS و Android.

 

Fast Paleo

ّFast Paleo اپلیکیشن مناسبی برای افرادی ست که قصد دارند رژیم پالئو را دنبال کنند. می توانید بین ۴۵۰۰ غذای قدیمی پالئو و بدون گلوتن انتخاب کنید. ۲۵ بخش برای انتخاب وجود دارند و می توانید بین پالئو اصیل که بدون لبنیات است و دستور های غذایی دیگر که حاوی لبنیات هستند یکی را انتخاب کنید. همینطور می توانید بر اساس مواد اولیه ای که در یخچال و کابینت در حال حاضر دارید جستجو کنید و به نتیجه برسید.

اگر مطمئن نیستید که دنبال چه غذایی هستید یک دکمه ی مخصوص قرار داده شده. پالئو به شما اجازه می دهد که دستور های غذایی را به سه دسته ی: مورد علاقه، می خواهم امتحان کنم و قبلا این غذا را درست کرده ام تقسیم کنید تا به خاطر داشته باشید که کدامیک از دستور های غذایی را پسندید و قصد دارید آن ها را آماده کنید. قابل استفاده روی سیستم عامل های iOS و Android.

 

Weight Watchers

این اپلیکیشن مدت هاست که در دسترس قرار گرفته و به جای شمردن کالری ها بصورت عادی با استفاده از سیستمی به نام PointsPlus به کاهش وزن شما کمک می کند. این اپلیکیشن رایگان است ولی برای استفاده از آن به دستورالعملی نیاز دارید که برای دریافت آن باید ماهانه ۲۹٫۸۵ یورو هزینه پرداخت کنید. وقتی ثبت نام کردید، می توانید غذاهایی که مصرف کرده اید، فعالیت های بدنی و وزنتان را از طریق وبسایت آن ثبت کنید. در این وبسایت می توانید ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته با مربی گفتگو کنید.

اگر برای صرف شام به رستورانی رفته اید و می خواهید بدانید بهترین غذاهای منو کدام ها هستند، هزاران رستوران و دستور غذایی در آن قرار گرفته است. قابل استفاده روی سیستم عامل های iOS و Android.

 

HealthyOut

برای کسانی که در آمریکا زندگی می کنند این اپلیکیشن موقعیتی فراهم می کند که از رستوران های محلی غذاهای سالم سفارش داده شود. غذاها با فیلتر های مختلفی مثل کالری، کربوهیدرات، چربی و پروتئین تقسیم بندی می شوند تا گزینه های نهایی محدود شوند. این اپلیکیشن برای کسانی که به گلوتن یا لاکتوز حساسیت دارند و یا کسانی که از رژیم غذایی خاصی مانند پالئو یا آتکینز پیروی می کنند گزینه ی مناسبی است. می توانید رستوران هایی را پیدا کنید که غذایی مطابق نیاز شما تهیه می کنند.

می توانید غذاها را با توجه به روش پخت، مواد اولیه و نوع غذا تقسیم بندی کنید همچنین اطلاعات دقیق مربوط به مواد اولیه مثل میزان کالری محاسبه می شود.

برگرفته از  وب سایت پارسیش

کانون کوه نوردان کردستان

ارسال شده توسط . farid.bayzidnezhad . چهارشنبه  7 آبان ماه 1394- ساعت 15.30


   نام   

 ایمیل     

متن