هوا شناسی
آرشیو اخبار
گالری تصاویر
فدراسیون
کردستان

  دو 9b جدید


 

آدام اوندرا برای آخرین مرحله جام جهانی لید در کرانج با یک +9a در فرانکن جورا و یک 9b جدید در فرانسه خود را آماده می کند. سیزدهمین 9b/ FA آدام  C.R.S. نام دارد که در مولانژ نزدیک به سنت لژر قرار گرفته. به گزارش سایت 8a آدام در این باره گفته:

" این صخره بعد از فلتنگر نروژ دومین مکان در جهان برای صعودهای دشوار خواهد بود، چه لحظه ای ! بسیار رضایت بخش بود و احساسی خوشایند از پیشروی روی یک مسیر درست و حسابی داشتم، مسیر توسط سنگ نورد مقتدر سب بوئن بولت کوبی شده بود و آزمونی بود از بالاترین نیروی استقامت. این برآمدگی ترکیبی کاملا طبیعی، با گیره های بسیار باریک در انتهای آن، در آخرین روز از سه روز تلاش گشایش یافت و فقط یک بار در دو سال پیش روی آن تلاش شده بود. "  آدام آن را سریع ترین 9b خود می داند. بعد از اوندرا با سیزده 9b کریس شارما با  هشت 9b قرار دارد و به گفته 8a فقط هفت سنگ نورد وجود دارند که هرکدام یک 9b صعود کرده اند. سنت لژر دارای بیش از 400 مسیر روی 10 دیواره است که توسعه یافتگی مسیرها رو به افزایش است.

 

 

استفانو گیسولفی نیز که تاکنون سه +9a  داشته یک 9b جدید به نام Lapsus در آندونو ایجاد کرده که Noia+/8c و Anacconda/8c را به یکدیگر متصل می کند، او در فیسبوک اعلام کرده:

" عاقبت بعد از مدتی زیاد و تلاش های بسیار من دشوارترین پروژه خود را به سرانجام رساندم. من روزهای بسیاری روی آن تلاش کردم و بارها هنگام تلاش سقوط کردم. امروز شرایط عالی بود، بعدازظهر به آندونو آمدیم و بعد از یک گرم کردن سریع در دومین تلاش آن را صعود کردم. من پیشنهاد درجه ای جدید برای خود و کشور ایتالیا را دارم و تصور می کنم از بیوگرافی و دمنچیا دشوارتر است. درخواست من این است که کسی برای تلاش و تایید درجه آن اقدام کند، شاید تاریخ ایتالیا به ثبت رسیده باشد!"

استقانو سال گذشته در یک مرحله جام جهانی نفر اول شد و امسال نیز در ده رویداد مشابه شرکت کرد و فقط در یک مرحله نفر اول شد. هفته آینده این سنگ نورد نیز در کرانج به رقابت خواهد پرداخت.

منبع : کوه نامه

کانون کوه نوردان کردستان

ارسال شده توسط . farid.bayzidnezhad . پنجشنبه  14 آبان ماه 1394- ساعت 07.58
 


   نام   

 ایمیل     

متن