هوا شناسی
آرشیو اخبار
گالری تصاویر
فدراسیون
کردستان

  پایان تور جهانی یخ نوردی 2016-2015


 

چهارمین و آخرین مرحله جام جهانی یخ نوردی در "روبنستاین" کشور ایتالیا از 29 تا 31 ژانویه برابر با 9 تا 11 بهمن با حضور بیش از یکصد ورزشکار با نتایج زیر به پایان رسید، این مرحله قهرمانی اروپا نیز محسوب می شود، هشت نماینده از ایران در این مرحله حضور داشتند که همگی در هر دو رشته لید و سرعت به رقابت پرداختند :

بانوان : 1- زینب موسوی  2- شبنم اسدی

آقایان: 1- محمدرضا صفدریان 2- مسعود زینالی   3- محسن هاشمی 4- مجتبی ثقفی  5- مهدی پهناور  6- سعید محمودی

عملکرد محمدرضا صفدریان یخ نورد جوان کشورمان در هر دو رشته فوق العاده بود، سرسختانه جنگید و در هر دو رشته به مراحل بالاتر راه یافت، در رشته سرعت  تنها نماینده از ایران بود که در این مرحله در رتبه پنجم جهان قرار گرفت و در رشته لید در مرحله نهایی مقام هشتم جهان را کسب کرد که خیز بلندی برای ارتقاء رتبه ایران در این دسته از رقابت ها بود، زینب موسوی دیگر نماینده کشورمان علیرغم آسیب دیدگی این بار نیز نمایش خوبی به اجرا گذاشت و در هر دو رشته تا مرحله نیمه نهایی پیش رفت. امتیازات این دو یخ نورد در رتبه بندی جهانی نیز بسیار رضایت بخش است .

روس ها این بار در رشته لید عملکرد خوبی نداشتند و این سوئیسی ها بودند که نمایش خوبی به اجرا گذاشتند اما در رنکینگ جهانی و رتبه بندی تیمی بعد از چهار مرحله، روسیه در هر دو رشته مقام اول را کسب کرد و به نظر می رسد کره جنوبی و اسلوونی به ترتیب در رده دوم و سوم جهان قرار گرفته باشند. نتایج این مرحله، رتبه نمایندگان ایران در این مرحله و در رتبه بندی جهانی و رتبه بندی جهانی ورزشکاران بعد از پایان چهارمین مرحله را در جداول زیر ملاحظه نمایید

نتایج مرحله چهارم  

لید زنان

لید مردان

1-هان ناری سانگ – کره جنوبی

2- پترا کلینگلر – سوئیس

3- مریم فیلیپوا – روسیه

نتایج نمایندگان ایران

 

15- زینب موسوی (حذف در مرحله نیمه نهایی)

31- شبنم اسدی (حذف در مرحله مقدماتی)

1-یانز وویسک – اسلوونی

2- یانیک گلاتارد – سوئیس

3- هیانگ پارک – کره جنوبی

نتایج نمایندگان ایران

 

8- محمدرضا صفدریان

17- مسعود زینالی

18- مجتبی ثقفی

20- مجتبی هاشمی

22- سعید محمودی

28- مهدی پهناور

به غیر از صفدریان و زینالی مابقی حذف در مرحله مقدماتی

 

 

سرعت زنان

سرعت مردان

1-ماریا تولوکونینا – روسیه

2- اکاترینا کوشچیوا – روسیه

3- مریم فیلیپوا – روسیه

نتایج نمایندگان ایران

  

11- زینب موسوی – ایران

14- شبنم اسدی – ایران

هر دو حذف در مرحله نهایی

1-رادومیر پروشچنکو – روسیه

2- ایگور تراپزنیکف – روسیه

3- پاول باتوشف – روسیه

نتایج نمایندگان ایران

 5- محمدرضا صفدریان – ایران

15- مسعود زینالی – ایران

22- مجتبی هاشمی

28- مجتبی ثقفی

33- مهدی پهناور

38- سعید محمودی

بجز صفدریان و زینالی مابقی حذف  در مرحله مقدماتی

  

رتبه بندی نهایی چهار مرحله جام جهانی

سرعت زنان

سرعت مردان

1-ماریا تولوکونینا – روسیه

2- اکاترینا کوشچیوا – روسیه

3- نادزها گالیاموا – روسیه

8- زینب موسوی – ایران

1-ماکسیم تومیلف – روسیه

2- آلکسی واجین – روسیه

3- ولادیمیر کارتاشف – روسیه

11- محمدرضا صفدریان

           

لید زنان

لید مردان

1-ماریاتولوکونینا – روسیه

2- اکاترینا ولاسوا – روسیه

3- هان ناری سانگ – کره جنوبی

14- زینب موسوی – ایران

1-ماکسیم تومیلف – روسیه

2- هیانگ پارک – کره جنوبی

3- یانز وویسک – اسلوونی

10- محمدرضا صفدریان - ایران

 UIAA

کانون کوه نوردان کردستان
 
ارسال شده توسط . farid.bayzidnezhad.  دوشنبه 12 بهمن ماه 1394- ساعت 10.58

 







   نام   

 ایمیل     

متن