هوا شناسی
آرشیو اخبار
گالری تصاویر
فدراسیون
کردستان

  صعود 4 مسیر «دیواره علم کوه» در 17 ساعت


تابستان امسال فرشاد میجوجی و جلیل عباسی زاده موفق شدند 4 مسیر دیواره علم کوه را در 17 ساعت صعود کنند.

در زیر مقدمه ای از این صعود به همراه گزارش برنامه را به قلم فرشاد میجوجی  می خوانیم که به تحریریه  کوه نامه ارسال شده  است :

 

 

می خواستیم از لحظات نابی بگوییم که بر ما گذشت از راهی جانفرسا که پیمودیم، راهی که بزرگانی چون:امیر علایی،فریدون نجاح و محمد داوودی شروع کردند و در تکمیل راه ایشان ابرمردانی بی مانند چون آقایان کیومرث بابازاده، حشمت حیدریان، محمود چوبریزان، فرامرز شجاعی و محمد نوری تکمیل کردند.
چه افتخار بزرگی که در این عصر وارث این راه هستیم و به خود می بالیم که این بار، حال بر روی دوش جوانانی لایق هست، وقتی که به پای دیواره ایی می رسند مطمئنٱ بسیاری از دیواره ها را با  کمبود ها،بی مهری ها و ناملایمات صعود کرده اند.
اکنون سه دهه هست که صعودهای دیواره علم کوه از چندین روز به یک روز رسیده و در نهایت مرحوم طالبی مقدم با صعود سه مسیر در یک روز برگی زرین در تاریخ این رشته ورزشی را ورق زند.
دست تقدیر دمی این میراث گرانبها را به ما سپرد تا چندی مراقب و مسئول طراوت و پویایی اش باشیم تا برای نزدیکتر شدنش به غایت به نسل بعد بسپاریم.
با توجه به داشته های فعلی می توان به حد اظهار کرد که هیچ شاخ غولی را نشکسته ایم  و خود را حتی نزدیک به انتهای کار هم نمی دانیم.
بیتی از حضرت حافظ وام می گیریم و گزارش خود را شروع می کنیم:


تکیه بر جای بزرگان نتوان زد به گزاف      مگر اسباب بزرگی همه آماده کنی

 

با نام و یاد تمامی زحمت کشان این رشته که نقش پایشان هموار سازد راه را...

 

برای دانلود فایل گزارش روی لینک زیر کلیک کنید:

 

دانلود فایل گزارش صعود سرعتی در علم کوه


منبع : کوه نامه
 کانون کوه نوردان کردستان

ارسال شده توسط . farid.bayzidnezhad.   شنبه  2 بهمن ماه 1395- ساعت 18.45   نام   

 ایمیل     

متن