هوا شناسی
آرشیو اخبار
گالری تصاویر
فدراسیون
کردستان

  یک تیم کوهنوردی در ارتفاعات 'وزنه' بانه گرفتار بهمن شد/دو نفر فوت شدند.


به گزارش خبرنگار ایرنا، این گروه کوهنوردی در ارتفاعات 'وزنه' در نزدیکی روستای قلقله از توابع شهرستان بانه گرفتار بهمن شدند.
بر اساس اعلام مردم روستا این گروه کوهنوردی چهار نفر بودند و از شهرستان بوکان در آذربایجان غربی به ارتفاعات این منطقه صعود کرده بودند.
به گفته شواهد محلی نیروهای امدادی از شهرستان های سقز و بانه برای کمک به این تیم کوهنوردی گرفتار شده در بهمن به محل اعزام شدند.
با ورود یک سامانه بارشی از پنجشنبه شب بارش برف در بیشتر شهرهای کردستان آغاز شده و طبق اعلام هواشناسی تاکنون در ایستگاه هزارکانیان 16سانتیمتر، بانه هشت سانتیمتر، مریوان هفت سانتیمتر و سنندج هفت سانتیمتر بارش برف گزارش شده است.

تکمیلی: در همین رابطه خبرگزاری مهر به نقل از  آزاد فتاحی رییس جمعیت هلال احمر شهرستان بانه  اعلام کرد: با تلاش های صورت گرفته و حضور نیروهای امداد رسان دو نفر از کوهنوردان نجات یافتند ولی متاسفانه دو نفر نیز جان خود را از دست دادند.

تسلیت بابت سقوط بهمن و از دست دادن دو کوه نورد بوكاني
 
با پیگیری های انجام شده متاسفانه باخبر شدیم که خبر فوت دو کوه نورد در منطقه ی بانه بر اثر ریزش بهمن صحت دارد. شنیدن خبرهایی از این دست علاوه بر داغی که به دل جامعه ی کوه نوردی می گذارد هشداری است که قهر طبیعت فرای نیروی انسانی است و باید جدی گرفته شود. از دست دادن این دو کوه نورد را به خانواده ی ایشان و جامعه ی کوه نوردی تسلیت می گوییم، ضمن همدردی، برای بازماندگان ایشان صبر و شکیبایی مسئلت داریم و امیدواریم همگی با رعایت اینکه پا گذاشتن به کوهستان در زمستان با توجه به بارش برف و شرایط سخت، مهارت و دانشی فزون تر می طلبد لذا با آگاهی کامل از وضعیت منطقه و رعایت اصول فنی مانع بروز چنین حوادث تلخ و ناگواري باشيم.

کانون کوه نوردان کردستان

ارسال شده توسط . farid.bayzidnezhad.   جمعه  8 بهمن ماه 1395- ساعت 23.32   نام   

 ایمیل     

متن