هوا شناسی
آرشیو اخبار
گالری تصاویر
فدراسیون
کردستان

  پایان دهمین جشنواره یخ‎نوردی و ورزش‎های زمستانی انجمن کوه‎نوردان ایران


 

دهمین جشنواره یخ‎نوردی و ورزش‎های زمستانی  به همت انجمن کوهنوردان ایران برگزار شد. این جشنواره از ۲۰ تا۲۲ بهمن ماه مقرر بود  دربخش یخ‎نوردی،اسکی و کوه‎نوردی و در مجموعه‎های مدرسه یخ‎نوردی میگون، پیست اسکی دربند سر و قله‎های منطقه رودبار قصران برگزار شود. لیکن صرفا در یخ‎نوردی و اسکی شرکت کننده داشت.

در این دوره از جشنواره که با حضور بیش از  60 نفر برگزار شد  حدود 50 نفر در بخش اسکی  و الباقی در بخش یخ نوردی حضور داشتند.

پرویز امرایی رییس انجمن کوه‎نوردان ایران در گفتگو با خبرنگار کوه‎نامه اظهار داشت: این  جشنواره فرصت مناسبی‎ست  برای دوستداران  ورزش‎های کوهستانی از جمله یخ‎نوردی و اسکی کوهستان که به کسب تجربه بپردازند و این موضوع یکی از اهداف مهم انجمن در برگزاری سالانه جشنواره‎های یخ‎نوردی است . لذا یکی از مشخصه‎های این دوره از جشنواره به کارگیری مربیان خوب و مجرب بود. چرا که نگاه ما در انجمن کوه‎نوردان در برگزاری این دست برنامه‎ها به طور ویژه  افزایش کیفیت در تمامی زمینه‎ها و بر اساس اصول، ضوابط  و مقررات کوه‎نوردی ایمن است.

 رییس انجمن کوه نوردان در ادامه بیان داشت:فرهنگ سازی یکی دیگر از اهداف ما در این جشنواره بود. همچنین این جشنواره می‎تواند مقدمه‎ای برای توسعه ورزش‎های کوهستانی از جمله اسکی کوهستان باشد.  

نامبرده خاطر نشان کرد: اما متاسفانه تنگناهای مالی و نداشتن اسپانسر از مشکلات کلی سازمان‎های مردم نهاد از جمله انجمن کوه‎نوردان بوده و و ابراز امیدواری کرد که بخش خصوصی در موضوع  اسپانسرینگ و حمایت مالی این گونه جشنواره‎های فرهنگی ورزشی اهتمام بیشتری داشته باشد.

وی در خاتمه از همه‎ی کسانی که در هر چه بهتر برگزار شدن این جشنواره انجمن کوه‎نوردان ایران را یاری کردند تشکر و قدردانی کرد و اذعان داشت: در برگزاری این جشنواره اداره ورزش و جوانان رودبار قصران،مدرسه یخ‎نوردی میگون، مدیریت پیست بین المللی اسکی دربند سر، انجمن پزشکی کوهستان ایرانیان ،دبیر انجمن کوه نوردان و کلیه مربیان ودست اندرکاران همکاری بسیار خوبی با ما داشتند و جا دارد در اینجا از ایشان تشکر و قدردانی کنیم.

تصاویری از این برنامه توسط «پارسا خزایی‎فر» ثبت شده است.

 

 

 

 

 

 

منبع: کوه نامه

کانون کوه نوردان کردستان

ارسال شده توسط . farid.bayzidnezhad.  شنیه  23 بهمن ماه 1395- ساعت 12.20   نام   

 ایمیل     

متن