هوا شناسی
آرشیو اخبار
گالری تصاویر
فدراسیون
کردستان

  پمایش خط الراس قله ی آبیدر بزرگ به آبیدر کوچک گرامیداشت یاد و خاطره ی همنورد "پرستو کیانی


⬅️گرامیداشت یاد و خاطره ی همنورد "پرستو کیانی➡️

صداقت، همدلی و اتحاد؛ بنیاد و اصل راستینی است که همواره کانون کوهنوردان کردستان و اعضای آن از چنین پنجره ایی به جهان پیرامون خویش می نگرند و استوار بر این باور، پا به دامان کوهستان می گذارند؛ به همین سبب اعضای کانون همدل و متحد در گرامیداشت یاد و خاطره ی همنورد گرامی، زنده یاد "پرستو کیانی" طبق تقویم برنامه های 6 ماهه ی اول کانون، جهت پیمایش خط الراس قله ی آبیدر بزرگ به آبیدر کوچک در صبح روز جمعه مورخ 18/1/1396 در میدان گاز سنندج حضور یافتند.
راس ساعت 30/6 صبح با حضور 100 نفر از اعضا و همراهان کانون، پس از شرح اجمالی شرایط برنامه از سوی سرپرست و مسئول فنی، گروه به سرقدمی و جلوداری آقای یدالله نگهدار و عقب داری آقای امید نامداری به حرکت درآمد. هر چند دما و رطوبت هوا بهاری بود اما ابرهای باران زا نیز آسمان آبیدر را گرفته بود و احتمال بارش باران هر لحظه بیشتر می شد. همزمان با حرکت تیم، گهگاهی رگبار  باران اعضا را وادار به پوشیدن گورتکس و گاها پانچو می کرد. با افزایش شدت باد و میزان باران هر چند حرکت تیم کندتر شد اما صف همان نظم لحظه ی آغاز را داشت و با نظارت تیم پشتیبانی و همکاری اعضاء، تیم در ساعت 30/9 به قله ی آبیدر بزرگ رسید. باد و رگبار باران قله مجال بیشتر از چند دقیقه توقف را بی تیم نداد و با حرکت مجدد، تیم بر روی خط الراس، ساعت 10 در زین پایینی قله ی آبیدر بزرگ به سمت آبیدر کوچک، برای صرف صبحانه توقف نمود. در این هنگام با کنار رفتن ابرها و حضور نور آفتاب پس از آن باران تند بر سفره ی اعضاء، طعمی دیگر به صبحانه ی آدینه داد. سوت سرپرست برنامه به علامت پایان زمان توقف و ادامه ی مسیر، تیم را به سمت عبور از کناره ی قله ی آبیدر کوچک و رفتن به گوێزەکوێر به حرکت درآورد. گویی با حرکت تیم، ابرها نیز به حرکت درمی آمدند و یکدم از بارش بارش باران غافل نمی ماندند. باد نیز همراهی شان می کرد. تیم اما خود را به دست نوازش بارانی بهار سپرده بود و صبورانه و منظم در مسیر گام بر می داشت تا در ساعت 30/13 ظهر به گوێزەکوێر رسید. تبسم و خسته نباشیدهای مهربان آقای حقیقیان در ورودی گوێزەکوێر به تک تک اعضاء گویی یکباره خستگی مسیر را از یاد همگان برد. بی درنگ پلاکارد گرامیداشت یاد همنورد پرستو کیانی در محل مستقر شد و به یاد وی کل تیم چند دقیقه سکوت کردند. سپس به رسم احترام و گرامیداشت یاد ایشان لوحی از سوی کانون توسط آقای حقیقیان به خانواده ی محترم کیانی که در  گوێزەکوێر حضور داشتند تقدیم شد و برای وی طلب آرامش ابدی و برای خانواده ی کیانی صبر و سلامتی طلب شد. پس از پذیرایی مختصری از حاضرین در برنامه که توسط تیم پشتیبانی کانون تدارک دیده شده بود، گروه راس ساعت 30/14 طبق برنامه به پارک کودک سنندج رسید و با آرزوی سلامتی و سرفرازی برای همه ی عاشقان، طبیعت برنامه خاتمه یافت.

مسئول برنامه: کانون کوهنوردان کردستان
سرپرست: محمدرئوف خوش کیفی
مسئول فنی: فرید بایزید نژاد
پشتیبانی و تدارکات: یدالله نگهدار – کهرام باجلانی – امید نامداری – کیوان زندکریمی – یدالله یگانه – کمال عموئیان – صلاح محمدی – کاوه آرش – میکاییل مرادی - یدالله اقبالیار
عکاسی و فیلمبرداری: فرهاد وحدانی – مسعود رخزاد – رامین اردلان

شرکت کنندگان: 100 نفر از اعضا و همراهان کانون

تهیه و تنظیم گزارش: همنورد کیوان زند کریمی

با سپاس از حضور شایسته و همکاری همه ی اعضاء و همراهان حاضر در برنامه

صعود به روایت تصویر: