هوا شناسی
آرشیو اخبار
گالری تصاویر
فدراسیون
کردستان

   کلنگ طلایی 2017 به مستندات تاکید خواهد داشت


Ueli Steck en la cara sur del Annapurna.

 

در مراسم کلنگ طلایی سال 2017 میزدگردی جهانی از خبرنگاران، کوه نوردان و تشکل های کوه نوردی برای بحث در باره ضرورت ارائه شواهد ومدارک در فعالیت های حرفه ای این رشته ورزشی تشکیل خواهد شد.

با در نظر گرفتن رشد حرفه ای کوه نوردی و شبهاتی که در باره برخی فعالیت ها وجود دارد، رویداد سال جاری به ضرورت ارائه شواهد خواهد پرداخت. در قلب این مباحثه صعودهای چهره هایی چون چزاره مائستری، تومو سزن، هرزوگ – لاشنال، یولی اشتک، ... قرار دارند.

مراسم در 11 آوریل  در گرونبل با اختصاص یک شب به لیونل تری آغاز خواهد شد، چهارشنبه جایزه کلنگ طلایی تمامی دوران به جف لوو اعطاء می شود و روز پنج شنبه سیزدهم نامزدهای اصلی کلنگ طلایی معرفی و در ماه نوامبر با برگزاری میزدگردی به بررسی مدارک و شواهد خواهند پرداخت . در طول این میزگرد به صعودهای تاریخی بحث برانگیز نیز می پردازند و اگر لازم باشد دستورالعمل های انتخاب صعودهای برتر تغییر خواهد کرد. چهره های بزرگ کوه نوردی دنیا که موارد جنجالی در کارنامه های خود داشته اند معرفی می شوند نظیر چزاره مائستری، هرزوگ – لاشنال، تومو سزن و البته یولی اشتک.

در این میزگرد صعود سولوی کوه نورد سوئیسی به شیشاپانگما و آناپورنا مورد بررسی قرار خواهد گرفت که شگفت انگیزترین و بحث برانگیزترین صعودهای تاریخی می باشند نه تنها برای جدید بودن آنها بلکه به این دلیل که شخصیت مورد نظر در قید حیات است .سازمان دهنده کلنگ طلایی، بالاترین جایزه کوه نوردی، در سال 2014 کلنگ طلایی را تحت ریاست جرج لوو که در این مباحثه نیز شرکت دارد، به نامبرده اعطاء نموده.

مدیریت این میزدگرد بعهده  فرانسوا کارل می باشد در بین شرکت کنندگان روزنامه نگاران ومورخانی چون کلی کوردیس، ژان ژاک پریر و رودلف پوپیر و کوه نوردانی چون توماس هوبر و سباستین رتل و نمایندگان موسسه های کوه نوردی همچون کریستین تامسدورف (سازمان دهنده کلنگ طلایی)، مجله کوه نوردی لیندسی کریستین و جرج لوو از انجمن کوه نوردی امریکا حضور دارند.

رودلف پوپیر روزنامه نگار و همکار الیزابت هاولی مسئول پایگاه داده های هیمالیا می باشد که تحقیقات دقیق و فشرده ای در باره صعودهای یولی اشتک انجام داده به عقیده او صعود به شیشاپانگما و دیواره جنوبی آناپورنا به شواهد بیشتری نیاز دارد، اشتک همیشه مجهز به دوربینی با باتری منحصر بفرد، یک ساعت ارتفاع سنج سونتو، جی پی اس و تلفن ماهواره ای است و عدم ارائه مستندات موجب هم اندیشی افراد مذکور در صحت و سقم این صعودها خواهد شد.

desnivel

منبع : گل کوه

کانون کوه نوردان کردستان

ارسال شده توسط . farid.bayzidnezhad.   چهارشنبه 23 فروردین ماه 1396- ساعت 16.47   نام   

 ایمیل     

متن