هوا شناسی
آرشیو اخبار
گالری تصاویر
فدراسیون
کردستان

  ابزار O-key


 

حدود 20 سال پیش یک سنگ نورد ایتالیایی در جام جهانی هنگام مسابقه سقوط کرد و به شدت آسیب دید زیرا گره بولین خود را سفت نکرده بود. درست بعد از این واقعه فدراسیون جهانی صعودهای ورزشی IFSC استفاده از گره هشت را در مسابقات اجباری اعلام کرد. اما در هریک از رقابت های جام جهانی مشکل باز کردن این گره گاهی موجب یک یا دو دقیقه تاخیر می شود.

ابزار O-key یا نوآوری " اول ایمنی" این مشکل را حل کرده و قبل از صعود، درون گره فشرده می شود. بعد از رسیدن سنگ نورد به سطح زمین کافی است که آن را از گره خارج کرده و باز کردن گره بسیار راحت تر خواهد بود. شاید IFSC استفاده از آن را در رقابت های جام جهانی اجباری کند. از سویی دیگر ابزار O-key  اولین نوآوری در ایمنی است زیرا با فشردن آن در گره مثل این است که کامل بودن گره هشت تایید شود. اکثر ما گاهی از کامل بودن آن غفلت می کنیم و گاهی منجر به آسیب دیدگی می شود. بسیاری از ما آن را روی مسیر در ارتفاع چک می کنیم .

با ابزار "اول ایمنی" تمامی سنگ نوردها احساس راحتی بیشتری خواهند داشت. بعد از استفاده از این ابزار برای چند روز در کالیمنوس، احساس خیلی مثبتی داشتم و احتمالا وقتیکه بحث ایمنی پیش می آید، بازی را عوض خواهد کرد. زمانیکه حمایتچی می گوید "حمایت آماده" من گره ام را چک می کنم و می گویم "اول ایمنی!" استفاده از آن را برای بچه هایم اجباری کردم و حس خوبی دارم از اینکه آن را دست به دست به دوستانم می دهم و نشان می دهم که برایم اهمیت دارد.

ابزار O-key یا " اول ایمنی" یک نوآوری توسط آلبی اشنایدر است که ده سال پیش عینک های حمایتجی را به بازار معرفی کرد. او در ماه ژوئن این ابزار را در Outdoor در فردریش شافن معرفی خواهد کرد . قیمت آن 4 یا 5 یورو خواهد بود اما آلبی خیال دارد که آنها را در بسته های 5 تایی و به قیمت 10 یورو بفروشد بنابراین می توانید این بسته را در کوله داشته باشید و آنها را به دوستان خود بدهید. این ابزار همچنین می تواند به عنوان یک گیره یا قلاب کوچک هنگامیکه می خواهید کارابین خود را متصل کنید، دهانه آن را برای شما باز نگه دارد.

منبع: گل کوه

کانون کوه نوردان کردستان

ارسال شده توسط . farid.bayzidnezhad.  شنبه 30 اردیبهشت ماه 1396- ساعت 08.20   نام   

 ایمیل     

متن